Посета драгих пријатеља из Сенте

20. МАРТ 2012.

И овог пролећа угостили смо старе пријатеље, другаре из Сенте.

Седмогодишње пријатељство два града обележили смо како и приличи, прославом у ГО Медијана уз торту и дечији шампањац.

Наши гости, ученици из Сенте, три дана боравили су код код својих вршњака, чланова Дечијег парламента наше школе.

Потрудили смо се да им приближимо дух и историју нашег града и југа: шетали Победином улицом, посетили Ћеле кулу, уживали у Казанџијском сокачету, купали се на чаирском базену. Медијана фестивал дечијег стваралаштва и стваралаштва за децу улепшао је наше дружење.

Гости фестивала, најбољи дечији песници, били су гости и наше школе. У свечаној сали, уз севање блицева, ученици и наставници дружили су се са Ршумом, Тодетом, Русомиром Арсићем, Александром. Тамо где су песници и деца, тамо је увек весело и занимљиво.
Растали смо се са малим другарима из Сенте и њиховим наставницима уз договор да ћемо се поново видети.

Било нам је велико задовољство што смо угостили драге пријатеље у свом дому и својој школи!

детаљније

Посета Основној школи ''Стеван Сремац'' из Сенте

У оквиру сарадње ГО "Медијана" и ГО Сента, (након посете делегације ученика и наставника  основне школе "Стеван Сремац" школи Радоје Домановић" из Ниша, марта месеца ове године) наши ученици, чланови Ученичког парламента, предвођени педагогом и психологом школе посетили су од 6. до 8. октобра 2010. године Сенту.

У оквиру посете ученици су били гости својих вршњака, а програм посете је обухватао посету Градској кући, где нас је примила градоначелница Сенте, Анико Ширкова, затим смо били гости Основне школе "Стеван Сремац" и директорке Габријеле Шароши  где смо размењивали искуства о нашим школама. Обишли смо једнинствену кућу - музеј Старих заната, импозантну сталну изложбу. Посетили смо родну кућу  - музеј Стевана Сремца, учествовали на  одбојкашком  турниру, а најлепши догађај је свакако био излет чамцем и пловидба реком Тисом.

На крају посете били смо гости дечјег фолклорног фестивала општине Сента, где су учесници били и чланови црквеног културног ансамбла "Бранко" из Ниша. Ова сарадња наших градова и наших школа ће се, искрено се надамо, наставити и у будућности на опште задовољство свих.