Успеси на такмичењима из области уметности и вештина

у школској 2016/2017. години

 

МУЗИЧКА КУЛТУРА

У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Андреј Савић V-3     3. Виолета Дејановић
Алекса Савић VII-3     4. на свету Виолета Дејановић
ЛИКОВНА КУЛТУРА
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
МАЛИ ПЈЕР
Ива Дурмишевић V-1 1.     Ивана Вујовић
Немања Ивановић V-3 2.     Ана Ристић
Милица Радовић VII-3 3.     Ивана Вујовић

ШАХ

У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Јелена Стевановић VIII-2   1. 1.  
МИСЛИША
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Павле Вучетић III-2 похвала     Маја Крстић
Лана Данковић III-1 похвала     Зоран Мартиновић
Јана Лакићевић III-2 похвала     Маја Крстић
Лена Николић III-3 похвала     Марина Најдановић
Анђела Радовановић III-2 3.     Маја Крстић
Софија Стојковић III-1 похвала     Зоран Мартиновић
Калина Живковић V-4 похвала     Десанка Нешић
Елена Маричић VII-3 похвала     Десанка Нешић
ФИЗИЧКО ВАСПИТАЊЕ
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
ПЛИВАЊЕ
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Огњен Томић IV-2   1.   Ненад Станковић
СТОНИ ТЕНИС
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Бојан Стојановић VIII-4 3.      
Ранко Марковић VIII-4      
ЏУДО
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Огњен Красојевић V-4   3.   Зулфија Арифовић
Никола Јовановић VIII-2   1.   Александар Васиљевић
СПОРТСКА ГИМНАСТИКА
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Тијана Предић VII-3 2.     Зулфија Арифовић
Далија Бончић VII-3     Зулфија Арифовић
Ана Кулић VIII-1     Зулфија Арифовић
Теодора Саитовић VIII-1     Зулфија Арифовић
СТРЕЉАШТВО
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Миона Петровић V-1 3.     Зулфија Арифовић
Андрија Миленковић V-1 3.     Зулфија Арифовић
Сташа Вуксановић V-4 3.     Зулфија Арифовић
Теона Николић VII-2 3.     Зулфија Арифовић
Ђорђе Коцић VII-4 1.     Зулфија Арифовић
Андреј Загородњук VII-4 1.     Зулфија Арифовић
АТЛЕТИКА
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Алекса Миленковић VIII-4 3.     Александар Васиљевић
КОШАРКА - МЕДИЈАНА ФЕСТ
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
Милош Босанац VIII-1 1.     Александар Васиљевић
Вељко Чабаркапа VIII-2     Александар Васиљевић
Огњен Крстић VIII-2     Александар Васиљевић
Андрија Савић VIII-2     Александар Васиљевић
Никола Крстић VIII-3     Александар Васиљевић
Вања Несторовић VIII-4     Александар Васиљевић
У Ч Е Н И К ТАКМИЧЕЊЕ НАСТАВНИК
општинско окружно републичко
           

 

   ВИТЕЗОВО ПРОЛЕЋЕ
Милица и Василије Вуликић из предшколске групе
  за најлепше ликовне радове добили су књиге.

  
МЕДИЈАНА ФЕСТИВАЛ 
 Милица Перовић 6/4 - похвала за најлепши ликовни рад.

 

ПРЕД ВРАТИМА ОДРАСЛОГ СВЕТА
Ликовни конкурс Уметничке школе

Петковић Ива 8-4 - 3. награда


  АПЛАУЗ ЗА КЊИГУ

Литерарни конкурс  библиотеке  „Стеван Сремац“ 
Петковић Ива 8-4 - похвала


БИБЛИОТЕКА МОЈА ДРУГА КУЋА
Богдан Ашчетовић 6-2
Наташа Ранђеловић 6-3
Алекса Миленковић 8-4
су учествовали у раду креативне радионице са песницима Виолетом Јовић и Властом Ценићем, а њихови радови су објављени у Зборнику „Радовићев венац“

 

ЗБОРНИК РАДОВА ДЕЧИЈЕГ КУЛТУРНО-ОБРАЗОВНОГ ЦЕНТРА

у којем су објављени радови наших ученика:
Магдалена Ристановић 7-3
Бојана Јокић 8-2
Александра Вучковић 8-3
Алекса Миленковић 8-4

 

   ПОДРЖИМО БУДУЋЕ АТЛЕТСКЕ ШАМПИОНЕ

    Учитељско друштво Ниш је 15.10.2016. године организовало Други међуокружни крос за ученике од 1. до 4. разреда основне школе. Крос је реализован у Спомен парку Бубањ у Нишу, а учешће је узело 25 школа из Ниша, Књажевца, Блаца и Куршумлије са око 400 ученика и 40 наставника.
Пласмани наших ученика :
За 2. разред ученик 2-1 Илија Коцић освојио је 2. место и сребрну медаљу за дечаке,

а ученица 2-2 Спасић Петра освојила је 5. место за девојчице.
За 3. разред ученик 3-1 Милетић Марко освојио је 1. место и златну медаљу за дечаке.

За 4. разред ученик 4-2 Васовић Павле освојио је 5. место за дечаке.

      КВИЗ ЗНАЊА ''ЗЕБРА''

Безбедност деце у саобраћају
Центар за развој грађанског друштва, у оквиру пројекта „ЗЕБРА“- унапређење знања о безбедности деце у саобраћају, подржаног од стране Министарства грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Републике Србије, организовао је квиз знања „Зебра“ за ученике нишких основних школа.

Тим ученика наше школе је освојио 1. место:
1. Јефимија Веселић  6-4 
2. Михаило Станковић 6-2
3. Богдан Ашчетовић 6-2

 

ЗДРАВО ЖИВИ, ЗДРАВО СЕ ХРАНИ ЗА ЗДРАВЕ БУБРЕГЕ
Ликовни конкурс поводом светског дана бубрега.
Награђени су следећи ученици:
1. Тијана Предић 7/3
2. Павле Ждраљевић 5/2
3. Хелена Демири 5-3
4. Вељко Ангелов 5-4
5. Филип Достанић 5-4
6. Илија Петковић 5-4
7. Стефан Душић 5-4

 

ТАКМИЧЕЊЕ У СЛАГАЊУ РУБИКОВЕ КОЦКЕ
На школском такмичењу учествовало је 14 ученика свих разреда.

Квалификовали су се следећи ученици:
1. Емил Мишић 7/1
2. Александар Стојковски 7/1
3. Андреа Милојевић 5/4


 СТОП - СВИ НА СПОРТ
Спортско такмичење општине Медијана

Наша екипа је освојила 2. место:
1. Миленковић Илија 4-1
2. Васовић Павле 4-2
3. Илић Никола 4-3
4. Титин Сташа 4-4
5. Јанковић Јован 4-4
6. Ангелов Јана 4-4