ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2018.

Активности током Дечје недеље

ПОНЕДЕЉАК  1.10.2018.
Ликовна радионица на тему
„Моје право да живим срећно и здраво“
1. разред  у 10.30

УТОРАК  2.10.2018.
Дружење са песникињом Виолетом Јовић
4. разред  у 15.30

СРЕДА 3.10.2018.
Маскенбал предшколаца – дефиле
1. и 3. разред  у 11.00

ЧЕТВРТАК 4.10.2018.
Приредба за прваке и предшколце  у  10.00

ПЕТАК  5.10.2018.
Приредба за децу из предшколских група
вртића „Маслачак“  у 10.30
Прослава Дана учитеља у 12.30

Током Дечје недеље дане ћемо традиционално обележавати разним бојама.
Понедељак – црвени дан
Уторак – плави дан
Среда – жути дан
Четвртак – наранџасти дан
Петак – зелени дан

ЕВРОПСКИ ДАН ШКОЛСКОГ СПОРТА 2018.

28. СЕПТЕМБАР 2018.

Пројекат Европски школски дан спорта је од националне прерастао у пан-европску иницијативу која има за циљ да да повеже земље учеснице, да обезбеди јачање инклузије, да подржи предаваче и едукацију о физичкој активности и спорт у школама, али и да обезбеди забаву и уживање учесницима. Европски школски дан спорта  први пут је организован 2006. године са циљем да промовише физичку активност ради здравља.

СВЕТСКИ ДАН ТУРИЗМА 2018.

27. СЕПТЕМБАР 2018.

Актив наставника географије града Ниша организовао је обележавање Светског дана туризма. Наставница географија Јасмина Павловић повела је ученике 6, 7. и 8. разреда у туристички обилазак ширег центра града Ниша. Неколико ученица 7. разреда имало је задатак да буду туристички водичи својим другарима. Подршка им је био професионални туристички водич Марко Ђорђевић.

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2018.

26. СЕПТЕМБАР 2018.

У нашој школи се традиционално 26. септембра обележава Европски дан језика.
Наш овогодишњи мото је: "Реч посече јаче од мача"!
Моћ језика и моћ речи представили смо на енглеском, француском и немачком језику кроз изложбу коју су припремили ученици и наставнице страних језика.
У холу школе постављени су штандови за сваки од поменутих језика, а ученици су могли да "купе" маштовите радове својих вршањака.
"Цена" сваког од производа била је три и више пластичних затварача.

ДАН МИРА 2018.

21. СЕПТЕМБАР 2018.

Сваког  21. септембра, ОШ ''Радоје Домановић“ са својим ученицима обележава Међународни Дан мира, са жељом и циљем да се покрену све личне снаге наших ученика ка промоцији мира и ненасиља  и спречавању насиља и дискриминације.

Школа традиционално обележава овај значајни дан више година. За ову годину одабрали смо да заједно са ученицима креирамо заједнички пано са порукама мира, да се упознамо са биографијама најпознатијих миротвораца...

У акцију су укључени сви ученици: најмлађи кроз цртеж, старији писаним порукама.

Први час у обе смене  у школи био је посвећен обележавању овог значајног датума, кроз разговоре и упознавање идеје обележавања  овог дана  као међународно значајног датума.